Meet the Staff

Headteacher  
Mrs Amanda Greenwood
Assistant Heads   
Mr Steve Cook
Mrs Louise Schepens 
       
Class Year Teacher Learning Support Assistant  
Barley  R Mrs Jesse Patrick
Mrs Lucy Sepala (Early Years HLTA)
Miss Emma Dolton
Miss Lucy Ngomuo (SNA)
 
Chickpea R

Mrs Liz Hatt

Mrs Kay Haskins (Early Years HLTA)
Mrs Vanessa Sketcher
Mrs Kimberley Williams (SNA)
Oat  1 Miss Fran Godfroy
Miss Vikki Parker
Miss Gemma Chrisholm (SNA)
 
Maize 1 Mrs Hazel Moore
Mrs Sandra Judd
Mrs Jenna Moore (SNA)
 
Corn 2
Mrs Laura Gray
Mrs Gemma Kirby
Mrs Emma Stevenson  
Wheat 2 Miss Alex Roberts
Mrs Tracey Churcher 
Mrs Fay Lear (SNA)
Poppy 3

Miss Dulcie Uden

Mrs Valerie Hill
Quinoa 3
Mr Steve Cook
Mrs Kelly Priddy
Mrs Lorraine Hawes  
Rye 4 Miss Claire Spence Mrs Kim Fay (ELSA)  
Sunflower 4 Miss Paige Du Feu Miss Cathy Whale
Farro 5 Mrs Emma Street

Mrs Aurelie Hemphill

 
Sesame 5

Mr Andrew Mears

Mrs Georgia Mahmood
Mrs Emma Broadway (SNA)
Rice 6

Mrs Fern Guise

Miss Vicky Goodday
Miss Paige Johnson (SNA)
 
Lupin 6 Mr Martin Anderson
Mrs Charlotte Broomfield (ICT Tech)     
Mrs Emma Elliott (SNA)
Mrs Vicky Bungay (SNA)
         
Additional Teacher   Miss Julia Scoggins
Additional Teacher   Mrs Sue Hemsworth
Additional Teacher   Mrs Jude Davey
Additional Teacher   Mrs Jill Blacknell
Additional Teacher
  Mrs Lizzie Frost
Additional SNA   Ms Jeni Wilson
Inclusion Leader   Mrs Amanda Rowe
Speech and Language Therapist   Mrs Michelle Scorey
Family Support Worker   Mrs Kerri Ward
Hampshire Music Service   Mrs Sian Buckley, Mr Matt Wood 
ICT Technician   Mrs Charlotte Broomfield
       
Business Manager   Mrs Tina Clark  
Admin Officer   Mrs Joanne Taylor  
Senior Admin Assistant   Mrs Wendy Sword
Admin Assistant   Mrs Jane Robson  
       
Librarian   Mrs Melanie Zimmer-Rouse 
Site Manager   Mr Steve Gleeson    
Cleaners   Mrs Pauline Gleeson, Mrs Sally Craze, Mrs Angela Forsythe
     
Extended School Leader   Miss Cathy Whale

Wake Up Wellstead

Breakfast Club

  Mrs Emma Elliott, Mrs Val Hill, Mr Owen Hawes

Stay & Play

After School Club

  Mr Owen Hawes, Mrs Lorraine Potter

Miss Becca Robson, Miss Lucy Ngomuo

Mrs Vanessa Sketcher, Mrs Kay Haskins

     
Senior Lunchtime Supervisor  

Mrs Vicky Bungay, Mrs Jo Griffin

Lunchtime Supervisors  
Mrs Sarah Deacon, Mrs Lisa Bailey
Mrs Lorraine Potter, Miss Paige Johnson
Mrs Emily Piddock, Mrs Sheba Choudhury
Mr Shane Mavrodaris, Mrs Lisa Maxted
Mrs Carol Hockenhull
HC3S Cook  

Miss Alison Hathrill

HC3S Kitchen Staff  

Mrs Natalie Keenan, Mrs Tanya Sparkes, Mrs Charlotte Ansell